My sme šťastní ľudia. Robíme to, čo nás baví a svojou prácou napĺňame svoje a Vaše sny - o útulnom dome, zábave či cestovaní...

V prírode nastáva jesenný útlm, no naša myseľ je stále v rozlete... Tentokrát snívame o mori a dobrodružstvách, nasledovaní tajnej mapy a objavenom pirátskom zlate.

Ste zvedaví, ako vyzerá domácnosť v námorníckom štýle? Pozývame Vás na virtuálnu návštevu, kde uvidíte, ako sa dajú zakomponovať veci s námorníckou tematikou do usadlého spôsobu života.

Máme radi útulné pracovné miestečká a kvalitné kancelárske potreby. Na našom pracovnom stole nesmie chýbať okrem farieb a štetcov ani poriadny peračník či puzdro na okuliare. Aby nás pri práci naozaj nič nerušilo, volíme klasiku a strohý štýl.

Puzdro s plachetnicou, sextantom a ružou vetrov.

Maľovaná šperkovnička s plachetnicou.

Historicky sa tento typ škatuliek volá "pill box" - krabička na jednu tabletku pred spaním.

Dnes krabička slúži ako šperkovnica na svadobné obrúčky alebo na obľúbený prstienok.

Je určená pre všetkých milovníkov starožitností, námorníkov, pirátov a romanticky naladené dámy.

Pirátska truhlička.

Pôvodne sme túto truhlicu chceli naplniť mincami a podarovať ako “truhličku plnú peňazí”. Nakoniec ju používame pri spoločenských stolových hrách a ukladáme do nej hračkárske mince.

Krabička na čaj s plachetnicou Mayflower, 1620.

Viete o tom, že v roku 2020 bude 400. výročie plavby lode Mayflower? Je to prvá loď, ktorá priplávala z Veľkej Británie do Spojených štátov a priviezla prvých kolonistov. Cesta trvala 66 dní, prežili ju všetci pasažieri. Vravia, že George Bush je potomkom jedného z kolonistov.

Zaujímavé... asi je to na diskusiu s šálkou v ruke.

Truhlica s plachetnicou a mapou.

Veľká truhlica do detskej izby alebo na vaše cenné listiny - fotky, zmluvy, závet alebo mapu, kde krížikom označíte miesto, kde ste v záhrade zakopali slivovicu.

Do truhlice sa zmestia knihy či albumy bežného formátu A4.

Truhlicu môžeme personalizovať doplnením iniciál a dátumu.

Maľovaná lodná truhlica s mapou.

Na tejto truhlici môžeme personalizovať skoro všetko - pridáme do nej Vaše meno, dátum, mesto alebo aj Vaše motto.

Nakazili sme Vás cestovateľskou náladou?

Cestujte, snívajte, plánujte a nezabúdajte na Váš domov. Ako povedal jeden múdry muž: "Cestovanie je nádherná vec, pokiaľ máme domov, kam sa môžeme vrátiť".

Valentína a Peter, štúdio TalkFolk