Dnes budem trošku sentimentálna a podelím sa s Vami s tým, čo mi leží na srdci...

Myslím, že každý z nás sa potrebuje cítiť výnimočným, milovaným a nenahraditeľným. Takým, akého už viac nikde inde na svete nemožno nájsť. Moderná masová výroba nám však nie vždy tento pocit jedinečnosti, vlastnej exkluzivity, vie zaistiť.
Dobre si pamätám ten pocit, keď sme sa na firemnom večierku stretli s kolegyňou a mali sme na sebe rovnaké šaty od jednej nemenovanej svetoznámej značky. Nebolo to príjemné a najradšej by som túto spomienku vymazala z pamäti :)

Ručná výroba, akú ju všetci tu na Sashe.sk dobre poznáme, je práve tou cestou, ktorá nám zaručí, že k podobnej situácii nedôjde. Ani v prípade oblečenia, nábytku, riadu či textílii v naších bydielkách. Rovnako je dobre známe, že vzhľad človeka, ktorý našiel svoj štýl, je prejavom jeho vnútorného sveta. Podobne ako aj jeho domov, útulne hniezdo, kultivované duchom majiteľa, kde niet nič cudzie, výrazom jeho osobnosti.


Preto ručne vyrobené predmety – predmety vyrobené pre konkrétneho človeka na mieru alebo podľa jeho vlastného vkusu, nie sú len pastvou pre oči, ale aj pripomenutím toho, že každý z nás je unikátny jedinečnou kombináciou spletenca vlastných myšilenok, povahy a vkusu.

Želáme si individuálny prístup, veci vyrobené podľa nášho vlastného vkusu a odmietame uniformitu. Keďže považujeme takúto filozofiu za dôležitú, rovnako pristupujeme aj k iným ľuďom.

Máme predstavzatie zakaždým vyrobiť unikátny kúsok a táto rozmanitosť, pestrosť nám robí obrovskú radosť. Dúfame, že rovanko urobí radosť aj Vám. :)

Pri výrobe predmetov v nasej dielni sa na každom podpísala iná nálada, iná emócia. Každý bol vyrobený ako memento iného okamihu. Ako vidíte, realizovať sa dá aj na vešiakoch. :)


Jeden z nich nám pripomína teplé letné dni a detstvo strávené u starých rodičov na dedine…

...a rôzne slávnosti, ako napríklad slovenská svadba...

Pre milovníkov maďarského ľudového umenia máme pripravenú sadu s tulipánmi. Mimochodom, tento kvet je najstarším maďarským ľudovým kvetinovým motívom a symbolom žien a rodiny, preto častokrát tulipán zdobí drevené postele a svadobné truhlice.

   

   

Ďalšie maľby ozivujú spomienky na krásne chvíle, keď naše deti boli ešte malé...

 

... alebo naše sny boli plné šťastných predstáv a príbehov o statočných hrdinoch a krásnych princeznách...

 

 

...alebo elegantných dámach, knihách v kožených obaloch a vernosti, ktorá sa teraz veľmi nenosí.

Tento motív poteší milovníkov starožitností a náročných ctiteľov retro štýlu:

 

Ale najviac zo všetkých nám zohrieva dušu jednoduchá maľba poľných kvetov...

 

Tešíme sa aj z tradičných motívov majoliky...

 Zopár vešiakov máme vždy vymaľovaných do zásoby pre prípad, že sa v živote našich priateľov vyskytne nejaká jedinečná udalosť (či už svadba, spoločné sťahovanie do nového domu, krst alebo výročie).

Verím, že si každý môže nájsť svoj maľovaný motív. Jeden z millióna... neopakovateľný, jedinečný, ako každy z nás.

Všetky fotografie: (C) Štúdio Talk Folk, okrem uvedených:

skriňa - Venkov & styl, maďarské výšivky - pinterest.com, retro zátišia - @antique_r_us, čepčenie nevesty - stillandmotionpictures.com, maľovaná posteľ - flickr.com/photos/kotomi-jewelry